Nimi: Vilivalla Toi ”TOY”, s. 18.05.2025, Eestissä. Asuu perheineen Hämeenlinnassa.
Alusta lähtien oli selvää että pentu on rohkea, toiminnallinen, avoin, täyspäinen, ystävällinen ja riistaviettinen. Toy solahti neljän erirotuisen koiramme laumaan välittömästi. Toy herättää myös ihmisten parissa hyväksyntää iloisen sosiaalisella mutta samaan aikaan kohteliaan pidättyväisellä luonteellaan.
Toy koulutetaan yritykseeni seitsemänneksi homekoiraksi. Lisäksi se tulee toimimaan suurriistavirka-apukoirana sekä metsästyskoirana.
Eli täysverisen työkoiran elämää, jota toistaiseksi viedään eteenpäin leikin varjolla ja keskittyen luomaan hyvä keskinäinen suhde.
TAITO
Nimi: Koskenkajon Benito ”TAITO”, s. 01.03.2025.k
Taito asuu perheensä kanssa Kuopiossa.
Kuvissa minä Taito olen noin puolivuotias, nyt jo melkein 9 Kk. Olen melko villikko, energinen tyyppi. Pidän erityisen paljon uinti-ja nenätyöskentely hommista.